Historia Fundacji

Historia naszej fundacji.
Fundacja została założona w 2012 roku i początkowo jej siedziba znajdowała się w Łodzi. Miała skupiać osoby, które zaangażowane były w różne działania charytatywne. Jednak podczas pierwszej rady fundacji, zmienił się cel, a misją fundacji stała się ewangelizacja.
Kilka tygodniu po pierwszej radzie, pewna osoba ofiarowała zamek (średniowieczne ruiny Zamku Gryf) w nieodpłatną dzierżawę na działania ewangelizacyjne naszej fundacji. Trafiliśmy do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, gdzie przeszliśmy 10-tygodniowe rekolekcje – Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym, podczas których poznawaliśmy Boży plan działania na Dolnym Śląsku. Podczas spotkania z ówczesnym Metropolitą Łódzkim Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, otrzymaliśmy błogosławieństwo i potwierdzenie, że to wszystko stanowi Boże dzieło. Arcybiskup utwierdził nas w decyzji wyjazdu na Dolny Śląsk – Fundacja zmieniła siedzibę.
Nasze działania na Dolnym Śląsku to służba w różnych parafiach i wspólnotach m.in parafia Zwiastowania NMP w Mirsku, wspólnota Nazaret przy parafii Św. Wojciecha w Jeleniej Górze, wspólnota Tchnienie Ojca przy parafii Św. Jana Chrzciciela, Zakład Opiekuńczo Leczniczy Caritas Diecezji Legnickiej.
Obecnie mieszkamy i posługujemy blisko Łodzi, z uwagi na pragnienie bycia blisko naszej wspólnoty modlitewnej, lecz z tego miejsca wyruszamy na wyprawy ewangelizacyjne po całym kraju.
Fundacja Ad Maiorem Dei Gloriam – Harcerstwo Niepokalanej
59-620 Gryfów Śląski, Proszówka, Zamek Gryf
KRS 0000413134
Zapraszamy na nasz PATRONITE; YOUTUBE; FACEBOOK